30 Ağustos 2013 Cuma

#fikirdenklerdeniyor 1: Nisanni Hipp meyve püresini tattı!

Fikirdenk' ten gelen kargoyu heyecanla açtık o gün, kutudan çıkanları ilgiyle izledi önce küçük hanım.

Hemen, klasik bir Nisanni cümlesi olan "Açalım" peşi sıra geldi, hemen yumuldu meyve pürelerine. İkisinden de tattı sırayla daha bir diğerini bitirmeden, o kadar sabırsız ki .)) Hipp' in kalitesi konusunda daha önce de fikir sahibiydik. Biz çocuk bisküvisi ile bebek ekmeğini zamanında denemiş ve öğünlerimize katmıştık. Açıkçası daha önce bu ürüne hiç rastlamamıştım veya dikkatimi çekmemişti. Meyve püresini bırakalı uzun zaman olması da sanırım bunda büyük etken. Elbette ki, öncelikle taze meyve yemesinden yanayım bir anne olarak, ancak acil durumlarda, yanımızda hijyenik bir şekilde bulundurabileceğimiz, çocukların tadarken de keyif alabileceği bir ürün. Ayrıca, bu yaşlarda, herşeyleri kendi yapmak isteyen bıdıklar için biçilmiş kaftan, keza kendisi kolaylıkla tutup yukarı kaldırıp en sevdikleri emme hareketiyle zevkle karınlarını doyurabilirler.

Bu arada şahsi fikrim olarak (elbette ki, anne baba olarak bizler de tattık o gün .)), bu tarz hazır meyve püresi ürünlerinde tek çeşit meyve kullanılmasından yanayım, meyve karışımlarının tadı bana biraz ilaç kokusunu anımsatıyor. Belki, ileride buna yönelik tek çeşit meyve püreleri de piyasaya sürülür zamanla. İnternetten araştırdığım kadarıyla; e-bebek, joker gibi mağazalarda da mevcut. Kolay ulaşılabilirlik ürün için bir avantaj elbette. 


Özetle, yukarıdaki fotoğraflarda da tam ifade ettiği üzere, Nisanni' m  bu tattan memnun kaldı ve sizlere de tatmanız için uzatıyor, almaz mıydınız? .))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncenizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.